Area Sales Engineer – Brașov

Descrierea Jobului

Căutăm un Area Sales Engineer pentru o companie de renume specializată în aparatură pentru producție industrială, cu o prezență solidă pe piața națională și internațională, dedicată furnizării de soluții inovatoare și eficiente pentru clienții din diverse industrii.

Responsabilități

  • Dezvoltarea și gestionarea relațiilor cu clienții existenți și potențiali din zona alocată.
  • Promovarea și vânzarea produselor și soluțiilor companiei.
  • Identificarea nevoilor clienților și propunerea de soluții personalizate.
  • Participarea la întâlniri, prezentări și demonstrații tehnice.
  • Realizarea targetelor de vânzări și raportarea periodică a activității.

Candidatul Ideal

  • Experiență de lucru: minim 3 ani în vânzări industriale.
  • Cunoștințe avansate de limba engleză, scris și vorbit.
  • Disponibilitate la deplasări peste 50% din program.
  • Persoană foarte bine organizată și atentă la detalii.
  • Acest job necesită deplasări frecvente, astfel încât locația de bază poate fi flexibilă în funcție de domiciliul candidatului.

Beneficii

  • Salariu atractiv + alte beneficii.
  • Comisioane din vânzări corelate cu performanța.
  • Mașină de serviciu + alte instrumente necesare.

Cum să aplici

Dacă te potrivești profilului descris și ești interesat de această oportunitate, te rugăm să trimiți CV-ul tău la adresa de email [email protected] sau să aplici direct pe site-ul nostru https://jobselection.ro/trimite-cv/ sau completând formularul de mai jos.

FORMULAR

APLICARE JOB

Dacă ai găsit un job care te interesează în categoriile de mai sus, completează acest formular cu datele tale, selectează categoria și jobul dorit iar echipa noastră de recrutare te va suna în timpul programului pentru a discuta toate detaliile aferente.